Spieki Kwarcowe - LAMINAM

Mineralne, naturalne płyty mające bardzo szerokie zastosowanie we współczesnej architekturze oraz aranżacji wnętrz – w taki sposób można opisać spieki kwarcowe. Doskonale sprawdzają się jako stylowa, wytrzymała elewacja budynku. Dowiedz się więcej na temat procesu powstawania i poznaj najważniejsze walory materiału będącego alternatywnym wyborem wobec marmuru czy granitu.

Proces produkcji

Płyty nazywane spiekami kwarcowymi powstają poprzez zmielenie, prasowanie i wypiekanie minerałów w hybrydowych piecach, w ramach specjalnej, nowoczesnej technologii produkcji. Wśród używanych materiałów znajdują się między innymi iły łupkowe, skały granitowe, piasek kwarcowy czy pigmenty ceramiczne. Poprzez dodawanie glinek i barwników można uzyskać bardzo różny efekt wizualny, a sam materiał cechuje się wyjątkową wytrzymałością i odpornością. Gotowa płyta ma zróżnicowaną grubość – w zależności od potrzeb Klienta może to być nawet kilka milimetrów. Do zastosowania zewnętrznego przygotowuje się grubsze egzemplarze.

Kolorystyka

Jak już wspomnieliśmy, uzyskanie pożądanego efektu wizualnego jest kwestią odpowiedniego doboru składników na etapie produkcji. Na polskim rynku nie brakuje atrakcyjnych, ciekawych płyt, które sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Stylistyką przypominają wykończenia z granitu, piaskowca czy marmuru. Z uwagi na charakterystyczny wygląd, walory funkcjonalne, a także nowoczesny charakter, spieki kwarcowe są uważane za jedno z najbardziej modnych rozwiązań we współczesnej architekturze.

Najważniejsze atuty

  • Prostota montażu. Zakładanie płyt nie jest skomplikowane ani nie wymaga dużego nakładu czasu, aby uzyskać trwały i satysfakcjonujący efekt.
  • Wytrzymałość. Spiek kwarcowy jest odporny między innymi na ścieranie, plamy czy uderzenia mechaniczne. Cechuje się też niską nasiąkliwością.
  • Uniwersalne zastosowanie. Począwszy od fasad mebli, po elewacje budynków – spieki kwarcowe są cenione ze względu na wiele możliwości wykorzystania w praktyce.
  • Ekologiczny, naturalny materiał. Płyty powstają z mineralnych składników, bez konieczności dodawania syntetycznych wypełniaczy.

Szerokie zastosowanie

Wysokojakościowe spieki kwarcowe doskonale sprawdzają się w trakcie prac remontowych i budowlanych związanych z elewacją obiektu. Są na tyle odporne na niekorzystne czynniki, że świetnie sprawdzają się w roli zewnętrznych płyt pokrywających budynek. W zależności od wybranego koloru ich elegancka estetyka sprawdza się zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej architekturze.

Ponadto spieki kwarcowe cieszą się bardzo dużym uznaniem jako materiał do układania posadzki, ozdobienia ściany, obudowania kominka czy wykonania parapetu. Płyty są także dostosowywane do pokrycia schodów czy blatów kuchennych i łazienkowych.

Atrakcyjna oferta

W naszej ofercie znajdują się między innymi okładziny HPL czy płyty włókno-cementowe, dlatego nie mogliśmy pominąć spieków kwarcowych, dzięki którym wykonanie estetycznej, ekologicznej elewacji jest jeszcze prostszym rozwiązaniem. Jako EcoFasada specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze – od koncepcji, przez opracowywanie dokumentacji technicznej, po realizację, wraz z dostawą najwyższej jakości produktów, w tym uniwersalnego, stylowego i nowoczesnego materiału, jakim są spieki kwarcowe.