Nowoczesne fasady wentylowane cechuje wysoka estetyka, trwałość, ochrona przed promieniami słonecznymi i wiatrem. Elewacje wentylowane mogą być stosowane bez względu na formę i konstrukcję architektoniczną budynku co pozwala na stworzenie unikatowych kształtów elewacji.

Oferowane na rynku okładziny elewacyjne to m.in.:

Płyty elewacyjne HPL FUNDERMAX, ROCKPANEL, posiadają fabryczne zabezpieczenie przed odziaływaniem promieni UV oraz zabezpieczenie powłoką antygraffiti. W zależności od zapotrzebowania produkowane są jako płyty niepalne i nierozprzestrzeniające ogień (NRO).

Płyty włókno-cementowe EQUITONE to niepalne płyty stosowane w elewacjach wentylowanych wykonane z naturalnych materiałów, posiadające zróżnicowany wybór struktur i kolorów. W zależności od potrzeby Klienta posiadają również powłokę antygraffittii.

Płyty stosowane w fasadach wentylowanych montowane są do systemowej podkonstrukcji aluminiowej,  m.in. w sposób niewidoczny, tzw. klejony i widoczny – nitowany w kolorach wg RAL.

Oferowana przez ECOFASADĘ systemowa podkonstrukcja aluminiowa posiada rekomendację producenta płyt EQUITONE na rynku Unii Europejskiej.

Duży wybór formatów i kolorów płyt HPL FUNDERMAX, włókno-cementowych EQUITONE oraz płyt ROCKPANEL  pozwala na stosowanie wielu innych rozwiązań zewnętrznych, jak wypełnienia balustrad, balkonów, przegród między balkonowych podsufitek, itp.

Płyty mają również zastosowanie jako okładziny wewnątrz budynku (np. w obudowach ścian, szafek listowych, szachtów windowych).

Z uwagi na specyfikę materiału płyty HPL Fundermax jak również płyty ROCKPANEL można zginać i tworzyć łuki na fasadach oraz wewnątrz budynku.

Płyty elewacyjne stosowane w fasadach wentylowanych cechuje duża estetyka, możliwość tworzenia unikatowych kształtów, odporność na starzenie, mróz oraz wysokie temperatury co powoduje, że  elewacje wentylowane znajdują duże uznanie Architektów, co ma natomiast przełożenie na zwiększającą się liczbę wykonanych projektów .

Zapraszamy do współpracy.

Zespół ECOFASADA Sp. z o.o.