Okładziny elewacyjne

Wybierając okładziny elewacyjne, podejmujesz istotną decyzję w związku z całym projektem elewacji wentylowanej. Pod tym pojęciem kryją się wszelkie materiały, którymi pokrywa się fasadę budynku.

Wymogi i normy

Aby okładzina elewacyjna odpowiednio spełniła swoją funkcję, musi chronić przed negatywnym działaniem:

  • opadów atmosferycznych,
  • promieniowania UV,
  • skrajnych temperatur,
  • silnego wiatru.

Materiały wykorzystywane do produkcji okładzin elewacyjnych

Jeśli chodzi o oferowane przez nas systemy wentylowane, w praktyce można się spotkać z okładzinami elewacyjnymi wykonanymi z:

  • laminatu HPL,
  • włókno-cementu,
  • kamienia,
  • blachy,
  • ceramiki,
  • kompozytów.

Najczęściej sięga się jednak po płyty z włókno-cementu, które są stosowane w budownictwie od początku XX wieku. Dawniej był to popularny eternit z wysoką zawartością azbestu, jednak z uwagi na szkodliwość zastąpiono go rozwiązaniami z wykorzystaniem z organicznej celulozy. Generalny trend polega na dążeniu do jak najbardziej ekologicznej produkcji, dlatego oferowane przez nas nowoczesne okładziny elewacyjne są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla użytkowników budynku.

Płyty z włókno-cementu

Doskonałym rozwiązaniem dla budynków pokrywanych fasadą wentylacyjną jest wybór nowoczesnych płyt z włókno-cementu, które są dostępne w praktycznie dowolnej kolorystyce, a na dodatek ze strukturą imitującą drewnianą deskę czy inny materiał. Standardowo stosuje się płyty o grubości 8-12 mm. Jakość płyt analizuje się między innymi pod kątem wytrzymałości na zginanie. Ich niepalny charakter pozwala na zewnętrzne zastosowanie w różnego rodzaju obiektach.

Płyty HPL

Fasady wentylowane wykonujemy również z nowoczesnego kompozytu HPL (duroplastycznego laminatu wysokociśnieniowego). Powstaje on dzięki sprasowaniu włókien celulozy oraz syntetycznych żywic. Odporność na działanie negatywnych czynników atmosferycznych jest potwierdzona nawet w przypadku płyt o grubości zaledwie kilku milimetrów. Są niepalne, wytrzymałe i dostępne w wielu rozmiarach. Można stosować na nich dowolne nadruki, co stwarza wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Eco Fasada – gwarancja jakościowych okładzin elewacyjnych

Specjalizujemy się w kompleksowym podejściu do potrzeb naszych Klientów, dostarczając wyłącznie sprawdzone materiały do pokrywania budynków. Wychodzimy z założenia, że muszą być one zarówno funkcjonalne, jak i wytrzymałe. Skłaniając się ku ekologicznym materiałom, preferujemy rozwiązania bezpieczne dla środowiska, a przy tym niezawodne nawet po wielu latach użytkowania.

Montaż wykładzin elewacyjnych

Warto zaznaczyć, że nie tylko sam wybór produktu ma znaczenie. Okładziny elewacyjne trzeba przecież zamontować zgodnie z wytycznymi producenta. Dbamy o takie detale jak transport czy obróbka materiału według norm i standardów. Zachęcamy do kontaktu celem indywidualnych konsultacji projektu. Zdajemy sobie sprawę, że każda inwestycja – od remontowanego domu, po planowane osiedle mieszkaniowe – wymaga dużego zaangażowania i profesjonalizmu.

Może cieszyć fakt, że jeszcze nigdy dostępność atrakcyjnych pod względem estetyki i wykonania okładzin elewacyjnych nie była tak wysoka. Możesz zadecydować o kolorystyce, fakturze, grubości płyt czy wszelkich detalach, które wpływają na odbiór wizualny budynku prywatnego czy publicznego niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia. Zapraszamy do współpracy przy okazji inwestycji budowlanych, remontowych oraz rewitalizacyjnych.