Płyty Rockapanel

Przyjazne dla środowiska płyty ROCKPANEL, podobnie jak wszystkie produkty ROCKWOOL, są produkowane w oparciu o odnawialny surowiec naturalny – bazalt. Jest to skała wulkaniczna, mająca duży wpływ na niepowtarzalne właściwości produktów Grupy ROCKWOOL.

Płyty ROCKPANEL to połączenie zalet skały i drewna w jednym produkcie. Ich zastosowanie umożliwia realizację śmiałych koncepcji architektonicznych, przy zachowaniu kontroli kosztów i krótkiego czasu realizacji. Od wielu lat produkty ROCKPANEL są używane w różnych krajach do tworzenia fasad, elementów wykończeniowych wokół dachów oraz detali architektonicznych budynków. Jako okładzina osłonowa fasad wentylowanych płyty zapewniają efektywne kosztowo i stylowe wykończenie zarówno nowych, jak i modernizowanych budynków.

Rockpanel Colours

Płyty ROCKPANEL Colours pokryte są czterowarstwową emulsją polimerową, która zachowuje swój wygląd, kolor i blask przez wiele lat.

Dzięki przezroczystej powłoce ochronnej ProtectPlus płyty ROCKPANEL mają właściwości samoczyszczące:

  • zanieczyszczenia zmywane są przez wodę deszczową,
  • powłoka zwiększa także odporność płyt na działanie promieni UV, co dodatkowo wydłuża trwałość koloru,
  • usuwanie uporczywych plam (np. graffiti) z powłoki ProtectPlus za pomocą środka ROCKPANEL Graffiti Cleaner jest niezwykle proste i nie wpływa na połysk i kolor płyt.

Płyty ROCKPANEL Colours mogą być opcjonalnie pokryte powłoką ProtectPlus dla zamówień od 100 m2 .

Płyty Rockpanel Colours są dostępne w następujących wersjach:

  • Durable > Do stosowania jako okładzina elewacyjna na standardowych fasadach oraz jako wykończenie krawędzi dachu.
  • FS-Xtra > Spełnia wymagania klasy reakcji na ogień A2-s1, d0, do stosowania na fasadach o najwyższych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Kolorystyka:

Standard

50 kolorów Standard (wg RAL), płyty grubości 8mm i szerokości 1200mm: dostawy do 1 tygodnia (inne wymiary i grubości 6mm: informacje na życzenie).

Special

94 kolory Special (wg RAL i NSC), płyty grubości 8mm: zamówienia od 50m² z dostawą do 3 tygodni (grubość 6mm: informacje na życzenie).

Custom

Niemal każdy kolor RAL/NSC, płyty grubości 8 i 6 mm, zamówienia od 100m² z dostawą do 6 tygodni (więcej informacji na życzenie).

Rockpanel Woods

Płyty ROCKPANEL Woods pkryte są czterowarstwową emulsją polimerową, która zachowuje swój wygląd, kolor i blask przez wiele lat. Płyty ROCKPANEL Woods są standardowo pokryte powłoką ProtectPlus. Płyty ROCKPANEL z powłoką ProtectPlus są dodatkowo pokryte piątą warstwą – lakierem anti graffiti.

Płyty Rockpanel Woods są dostępne w następujących wersjach:

  • Durable > Do stosowania jako okładzina elewacyjna na standardowych fasadach oraz jako wykończenie krawędzi dachu,
  • FS-Xtra > Spełnia wymagania klasy reakcji na ogień A2-s1, d0, do stosowania na fasadach o najwyższych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Ilość płyt Rockpanel Woods potrzebną dla realizacji danego projektu należy zamówić jednorazowo, aby uniknąć ewentualnych różnic odcieni między poszczególnymi partiami produkcyjnymi.

Kolorystyka: