Konsole pasywne

Części systemu elewacji nazywane konsolami pasywnymi są elementami konstrukcyjnymi, które służą do przenoszenia obciążeń poziomych (instalowane na jedną kotwę) lub poziomych i pionowych (instalowane na dwie kotwy). Ich specjalistyczna konstrukcja – zarówno pod względem kształtu, jak i zastosowanych materiałów – pozwala skutecznie walczyć z efektem znanym jako „mostki cieplne” warstwy termoizolacji.

Produkty proponowane przez naszą firmę odpowiadają na rosnące zainteresowanie na rozwiązania pasywne. Zarówno Klienci indywidualni, jak i deweloperzy zwracają coraz większą uwagę na technologie, które pozwalają zniwelować utratę ciepła. Nie tylko dobór okien i drzwi, ale również świadomie zaprojektowana i profesjonalnie wykonana elewacja gwarantuje oszczędność energię. Przynosi to korzyści materialne, a także w perspektywie ochrony środowiska.

Dostarczamy rozwiązania:

  • o wysokiej klasie trwałości,
  • wyprodukowane według obowiązujących norm,
  • pozytywnie oceniane przez niezależne instytucje i branżowych fachowców.

Podkonstrukcje EcoFasada – konsole jako niezbędny element

W naszej ofercie znajdują się takie podzespoły podkonstrukcji jak:

  • konsole stałe,
  • konsole przesuwne,
  • przedłużki do konsol,
  • podkładki do konsol.

Warto również pamiętać o innych elementach, jak profile, klamry, nity czy wkręty samowiercące. Ich jakość również wpływa na wytrzymałość, estetykę oraz poziom termoizolacji wybranej fasady.

Podstawą systemowej podkonstrukcji jest konsola stała, którą instaluje się wkrętami, a jej głównym zadaniem jest przenoszenie obciążeń statystycznych. Z kolei konsole przesuwne kotwi się do podłoża murowego, biorąc pod uwagę przede wszystkim zjawisko rozszerzalności cieplnej. W szczególnych przypadkach, przy niestandardowych systemach, sięga się po specjalne przedłużki dostosowane zarówno do konsol stałych, jak i przesuwnych.

Atrakcyjna cena i szeroki wybór

Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za wsparcie projektowe czy realizacje w obszarze instalacji fasad, ale również dostarczanie najlepszych rozwiązań na potrzeby Klientów indywidualnych oraz firmowych.

Jeśli chodzi o konsole stałe pasywne nierdzewne, oferujemy modele o grubości 2 mm, szerokości 140 mm i długości 152, 187, 210, 238, 273, 317 lub 376 mm w zależności od wybranego wariantu. Nierdzewne konsole pasywne zgromadzone w naszym asortymencie mają również 2 mm grubości i 70 mm szerokości, a długości analogicznie w przedziale od 152 do 376 mm. Cena pojedynczego egzemplarza waha się od kilku do kilkunastu złotych netto. Przedłużki, a szczególnie podkładki są wydatkiem praktycznie niezauważalnym w kontekście łącznego kosztu całej inwestycji.

Najlepsza elewacja wentylowana

Jak już wspomnieliśmy, budownictwo pasywne jest obecnie jednym z najważniejszych trendów w architekturze. Żeby móc powiedzieć o wypełnieniu standardu, należy trzymać się określonych norm wypracowanych między innymi przez Unię Europejską. Dbamy więc o to, żeby dostarczać naszym Klientom produkty, które odpowiadają na ich oczekiwania. Oferowane konsole są odporne na działanie szkodliwych czynników i opracowane z myślą o wielu latach ekspozycji na ich działanie. Choć nie jest to najbardziej rzucający się w oczy element całego systemu, właśnie takie detale w dużej mierze decydują o jakości projektu wdrażanego w życie z pomocą profesjonalnej firmy.