Systemy elewacyjne

Materiały użyte do wykończenia elewacji muszą być nie tylko estetyczne, ale także nienasiąkliwe, mrozoodporne i odporne na działanie intensywnego promieniowania słonecznego. Za najlepsze systemy elewacyjne od lat uchodzą ściany trójwarstwowe, zwłaszcza te z cegły klinkierowej. Fasada w tym przypadku to ok. 12 cm muru z materiału, który bez jakichkolwiek zabiegów renowacyjnych jest w stanie wytrzymać nawet przez okres kilkudziesięciu lat.

Dużą popularnością cieszą się również systemy elewacyjne w postaci tynków cienkowarstwowych nakładanych na styropian lub wełnę oraz w fasady w formie tynków cementowo-wapiennych, które najlepiej sprawdzają się na ścianach jednowarstwowych.

Poza tradycyjnymi rozwiązaniami, z coraz większym zainteresowaniem spotykają się nowoczesne bezspoinowe i wentylowane systemy elewacyjne. Tego typu elewacje wyróżniają się dobrymi właściwościami fizycznymi i są odporne na działanie wszelkiego rodzaju czynników atmosferycznych i środowiskowych, optymalnie funkcjonując niemal na wszystkich podłożach.

Bezspoinowe i wentylowane systemy elewacyjne

Coraz większą rolę przy wykonywaniu elewacji odgrywa dzisiaj kwestia izolacji cieplnej.

Z tego względu coraz częściej są stosowane nowoczesne bezspoinowe oraz wentylowane systemy elewacyjne, które gwarantują liczne korzyści. Tego typu rozwiązania:

  • znacznie obniżają koszty eksploatacji, gdyż zmniejszają zapotrzebowanie na energię,
  • zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną,
  • są odporne na powstawanie rys,
  • przyczyniają się do ochrony środowiska,
  • dysponują licznymi wariantami wykończenia dekoracyjnymi powłokami.

Zarówno bezspoinowe, jak i wentylowane systemy elewacyjne dają możliwość wykonania efektownej izolacji historycznych oraz nowoczesnych obiektów, a także nadania im indywidualnego charakteru, zgodnie z duchem epoki, z której pochodzą. Każde z tych rozwiązań zyskuje również dodatkową wartość dzięki bogatej gamie różnorodnych możliwości ich wykończenia: elementami architektonicznymi i sztukaterią, płytkami licowymi, boniami, kamieniem naturalnym bądź szkłem.

Nasze realizacje:

Ecofasada BG12463517_1505275059773470_43329850_nSystemy elewacyjne L1080052L1080055Systemy elewacyjne L1080066L1070849Systemy elewacyjne L1070827Elewacje Hilton kraków 2